Türkiye kullanıcıları içindir (değiştir) İletişim

Ortaklarımız

Eczacıbaşı Topluluğu

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, sanayi alanındaki ilk girişimini, 1952’de İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikası ile gerçekleştirdi.

Eczacıbaşı bugün, temel olarak yapı ürünleri, sağlık, tüketim ürünleri alanında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi kuruluşları topluluğudur. Topluluk yapısında, bu temel sektörler dışında finans, bilgi teknolojileri, kaynak teknolojileri, madencilik ve gayrimenkul geliştirme alanında etkinlik gösteren kuruluşlar da yer alıyor.

Topluluk, dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik sağlık gereçleri fabrikalarından birine sahip bulunuyor. Temizlik kağıtları pazarında ise Türkiye'de liderliği elinde tutuyor.

Topluluğun sermayesi halka açık kuruluşlarını EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., Eczacıbaşı Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. oluşturuyor.

Eczacıbaşı, dördü yabancı ortaklı olmak üzere toplam 41 kuruluşu, 12.450 çalışanı ve 2014 sonu itibariyle 7,4 milyar TL cirosu ile Türkiye'nin önde gelen sanayi toplulukları arasında yer alıyor.

http://www.eczacibasi.com.tr/channels/600.asp

http://www.eczacibasi.com.tr

Baxter International Inc.

Baxter International Inc. (NYSE:BAX), ortakları ve yan kuruluşları ile beraber; hemofili, immün sistem bozuklukları, bulaşıcı hastalıklar, böbrek yetmezliği, travma ve diğer kronik ve akut durumlarda hastaların hayatını kurtaran ve hayata bağlayan ürünler üretir ve pazara verir. Farklı alanlara yönelmiş global bir sağlık şirketi olarak Baxter, medikal cihaz, ilaç ve biyoteknoloji alanındaki uzmanlığını tüm dünyada hasta yaşam kalitesini yükseltecek ürünleri geliştirmeye adamaktadır. Baxter, 2013 yılında $15.3 milyar dolarlık ciro gerçekleştirmiştir ve yaklaşık olarak 61,500 çalışana sahiptir.

http://www.baxter.com/about_baxter/company_profile/corporate_overview.html